Atrakcje

Grzybowo to miejscowość położona 6 km od Kołobrzegu usadowiona około 300m od brzegu Bałtyku. Akwen zwany Zatoką Grzybowską ma około 7 km długości, a woda jest tu znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu. To idealne miejsce dla osób lubiących spokój i ciszę– bardzo atrakcyjne dla wypoczynku rodzinnego.

Plaża w Grzybowie jest jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż w Polsce. Szeroka na 50 m pokryta drobnym, prawie białym piaskiem zaprasza do letniego wypoczynku, stanowi też doskonały teren do rozgrywek sportów plażowych.

Wokół Grzybowa można znaleźć liczne turystyczne trasy spacerowe i rowerowe pozwalające podziwiać malownicze widoki, a miłośnikom przyrody rzadkie gatunki ptaków, występujące licznie w tych okolicach.

6 km od Grzybowa leży Kołobrzeg znane polskie uzdrowisko. Będąc w Kołobrzegu na pewno trzeba zobaczyć sławne molo (najdłuższa żelbetonowa konstrukcja w Polsce 220m długości i 4,5m szerokości).

Na miłośników zabytków czekają liczne atrakcje architektoniczne: Latarnia Morska, neogotycki ratusz z XIX wieku, przypominający średniowieczny zamek pałac Brunszwickich czy unikatowa Nowa Starówka oraz fortyfikacje twierdzy Kołobrzeg.

Rejs na Borholm świetnie łączy naturę, kulturę i historię. Imponująca jest ilość zabytków. Do najcenniejszych należą jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus i morska forteca na skalistej wysepce Christianso, położona w odległości około 18 km od Bornholmu.

W niedalekiej Dobrzycy (ok. 30 kilometrów) znajdują się przepiękne Ogrody Hortulus. Prawdziwa gratka dla osób, które chcą zobaczyć piękne rośliny wcudownych aranżacjach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej.

CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH BASTION-PANZER! Można podziwiać sprzęt wojskowych, ale główną atrakcją jest możliwość przejechania się nim po poligonie. Na wojskowych maszynach sprawdzili się "pancerniacy" w różnym wieku, przy tym nie tylko płeć męska, ale i również żeńska.

Lotnisko w Bagiczu.! Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno - widokowe samolotem, motolotnią, a także skoki spadochronoweorganizowane na terenie miejscowego lotniska. Na terenie Bagicza organizowanych jest wiele zjazdów motoryzacyjnych oraz militarnych.